Mamo, Tato!!! Porozmawiajmy o moich zębach”to cykl warsztatów dla przyszłych i obecnych rodziców, gdzie będziecie mogli, w luźnej atmosferze porozmawiać z stomatologiem dziecięcym, higienistką stomatologiczną, terapetą rodzinnym oraz neurologopedą, o tym jak dbać o dziecięce zęby, jak to zrobić by nasze dziecko z przyjemnością chodziło na wizyty u dentysty i przeszło przez życie bez próchnicy i bólu zębów.

Dziecko, kiedy się rodzi jest “białą tablicą”, na której rodzice pomagają zapisać doświadczenia. Wy-Rodzice, oczekując narodzin Waszego dzieciątka, pilnie przygotowujecie się do tego wydarzenia. Czytacie, pytacie znajomych, uczęszczacie na zajęcia szkół rodzenia, kupujecie odpowiednią wyprawkę, zasięgacie porad doradcy laktacyjnego, fizjoterapeuty, położnych…by Wasz maluszek miał zapewniony jak najlepszy start w życiu.  Bardzo dobrze!!! Świadomy rodzic, to mądrze wychowujący rodzic.

Dlatego, chcąc mądrze i z miłością wychować dziecko, pamiętajcie o właściwej higienie jamy ustnej. Po co? Dlatego, że w dzisiejszych czasach da się przejść przez życie bez bólu zęba i próchnicy. Dentystę da się lubić, a mycie zębów może być ogromną przyjemnością.

 

 

 

 

 

 

Dzieci uczą się świata poprzez obserwację. W pierwszej kolejności rodziców. To oni pokazują jak wygląda rytm dnia. Co jest dobre, a co złe. Swoimi reakcjami na zdarzenia pokazują dziecku czego należy się bać, a co jest bezpieczne i przyjemne. Rodzice uczą także nawyków. Trzeba pamiętać, że zarówno tych dobrych jak i złych.

Wokół zdrowia jamy ustnej (zarówno dziecka jak i kobiety ciężarnej), do dnia dzisiejszego krąży wiele mitów. Dlatego, jak już macie kogoś pytać ” czy zęby mleczne trzeba myć”, “czy jest sens leczyć zęby mleczne” albo “czy mama musi stracić przynajmniej jeden ząb podczas ciąży”to pytajcie u źródła. Możecie o takie nurtujące was tematy zapytać Waszego stomatologa.

Jeśli jednak nie macie “swojego dentysty”, a na myśl o wizycie stomatologicznej robi Wam się słabo i gorąco na zmianę, dobrą decyzją będzie wybranie się na warsztaty stomatologiczne dla rodziców. Możliwe, że Wasza położna lub szkoła rodzenia współpracuje z stomatologiem dziecięcym i razem organizują takie warsztaty. Może w Twojej okolicy są organizowane targi lub eventy z branży mama i dziecko- zapytaj, być może będzie tam także stomatolog.

Przyjazna Stomatologia organizuje cały cykl warsztatów dla rodziców (przyszłych i obecnych), a także warsztaty dla dzieci motywujące do mycia zębów. Zajęcia są zarówno płatne (od 10 zł)  jak i bezpłatne. Każdy temat to 1-1,5 godz.

  • Jak dbać o jamę ustną niemowlęcia i małego dziecka
  • Leczenie stomatologiczne w ciąży- dlaczego tak ważne dla rozwoju dziecka są zdrowe zęby mamy.
  • Pierwsza wizyta u dentysty czyli jak zaprzyjaźnić dziecko z dentystą
  • Pierwsza pomoc w urazach zębów mlecznych i stałych.
  • Jak wspierać prawidłowy rozwój mowy noworodka i małego dziecka

Warsztaty dla dzieci

Tu dzieci pracują w parach razem z rodzicami. Zajęcia prowadzone przez neurologopedę, stomatologa i higienistkę stomatologiczną oraz animatorów (zmiennie w zależności od tematu). Takie warsztaty to nauka przez zabawę. Trwają około  2-3 godz. Dzieci i rodzice wypracowują wspólnie metody motywacyjne, wspomagające zachowanie, uczenie się. Otrzymują pomoce dydaktyczne, do wykorzystania później w domu. Bo dentystę i mycie zębów da się lubić.

Szczegóły znajdziesz w zakładce wydarzenia .

Jeśli chcecie, by warsztaty zostały zorganizowane w Waszej okolicy: napisz do nas mail lub na FB Dziecko u dentysty