Drodzy Rodzice,

Przyjście na świat dziecka to najważniejsze wydarzenie w życiu rodziców. Wszyscy czekają na tę cudowną chwilę. Okres ciąży, to czas wielkich przygotowań. Trzeba wybrać imię dla dziecka, przygotować pokoik, kupić łóżeczko, ubranka… Rodzice odbywają zajęcia w szkołach rodzenia. Czytają poradniki, szukają informacji  w internecie. Starają się, by wszystko było dopięte „na ostatni guzik”.

Do wydania tej książki zmotywowała mnie moja córeczka- Anielka. Właśnie oczekujemy z mężem jej narodzin. Starannie się przygotowywaliśmy na jej przybycie. Pytaliśmy, czytaliśmy… tak jak to robią inne pary. Pewnego dnia zdałam sobie sprawę, że skupiony na dziecku marketing, zapomniał o zdrowiu jamy ustnej kobiety w ciąży i noworodka.

Jako stomatolog, na co dzień pracujący z dziećmi, doradca psychospołeczny i specjalista zdrowia publicznego, zaczęłam prowadzić warsztaty informacyjno-edukacyjne dla rodziców, w zaprzyjaźnionej szkole rodzenia oraz w przedszkolach. Efekt był zaskakujący!!! Rodzice wychodzili z tych spotkań z ogromnym zdziwieniem, ilu ciekawych i przydatnych rzeczy się dowiedzieli. Opowiadali, jakie błędy nieświadomie popełniali, podczas rozmów z dziećmi, prób motywowania ich do wizyt stomatologicznych, nauki prawidłowego żywienia, mycia zębów… Żałowali, że nie robili notatek podczas tego spotkania! Pytali, czy gdzieś te wszystkie informacje są dostępne. Czy mogą je gdzieś pobrać, kupić czy przeczytać…

Tak powstała ta książka. Przy współpracy Rodziców, Dzieci- małych pacjentów, Przyjaznego Stomatologa Dziecięcego z podejściem psychologicznym (Małgorzaty Urbaniak-Jaraszek) i chorej na stwardnienie rozsiane pasjonatki fotografii i grafiki komputerowej (Marzeny Surówki).

Promocja książki odbyła się 26-27.05.2018 roku na Targach branży dziecięcej Baby Time, Hala Expo w Łodzi. Stoisko Przyjaznej Stomatologii cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wspierała Nas 26.05 Firma Ivoclar Vivadent, a 27.05. Colgate-Palmolive. Rodzice chętnie pytali, konsultowali swoje dentystyczne przygody. Pytali jak przekonać „małego uparciuszka” do leczenia stomatologicznego. Pojawiło się także kilku lekarzy, którzy prosili o kontakt do Przyjaznej Stomatologii, by mogli kierować małych pacjentów na leczenie.

To cudownie, widzieć, że jesteśmy przez Was doceniani, a nasza praca przynosi owoce w postaci uśmiechu dzieci i spokoju matczynych serc.

Życzymy miłej lektury!!!Oby Wasze pociechy przeszły przez życie bez próchnicy zębów.

Książka jest do kupienia w gabinecie oraz na naszej stronie internetowej w postaci e-booka.